Najmniejszy wentylator w zakresie domowej wentylacji z odzyskiem ciepła - Lunos e2

System e2 to urządzenie z akumulacyjnymi wymiennikami ciepła.

Seria wentylatorów e² to niezawodne urządzenia do wentylacji z odzyskiem ciepła. Klasyczne rozwiązanie znajdujące zastosowanie w pokojach dziennych i sypialniach.

Wszystkie wentylatory z rodziny e² pracując zgodnie z metodą regeneracyjnej wymiany ciepła. Podczas pracy wstecznej element magazynujący ładuje się energią cieplną podobnie jak akumulator i przekazuje następnie to ciepło do powietrza dostarczanego z zewnątrz. System odzyskuje nawet 82,6% ciepła. Zawsze wykorzystywane są dwa urządzenia pracujące w parze, więc aby rozwiązanie e² działało poprawnie, potrzebna jest parzysta liczba wentylatorów.

Seria e² składa się z wentylatorów: e², e² short, e²mini.

Dzięki wydajnym silnikom wykorzystującym najnowocześniejszą technologię EC w połączeniu ze zoptymalizowanym pod względem przepływu i specjalnie zrównoważonymi wentylatorami doprowadziły do wyeliminowania niemal wszystkich hałasów generowanych podczas pracy. Zastosowanie tych wszystkich rozwiązań daje nam niski poziom generowanego hałasu a tym samym cichą pracę jednostki.

Energooszczędne urządzenia wentylacyjne e² odznaczają się jednostkowym zapotrzebowaniem mocy na poziomie 0,09 W/m³/h, będąc tym samym przyjazne dla środowiska naturalnego i budżetu domowego. Spełniają wymagania normy DIN 1946-6 dla urządzeń o klasie efektywności E, co podkreśla światowy poziom rozwiązań.

Urządzenia e² są wyposażone w regeneracyjne wymienniki ciepła, których perfekcja jest rezultatem wielu lat doświadczeń i ciężkiej pracy inżynierów LUNOS. Wypełnienie akumulacyjne o nazwie AcuVent umieszczono pośrodku kanału urządzenia. Zmiana kierunku przepływu powietrza wywołana odwróceniem obrotów wirnika wentylatora skutkuje „rozładowaniem” ceramicznego akumulatora ciepła odzyskanego uprzednio z powietrza wywiewanego. Efektywność tego procesu jest na tyle wysoka, że jedynie około 10% ciepła zostaje utracone do otoczenia. Nie mniej ważne są efektywne filtry powietrza. Osoby z uczuleniem mogą wziąć głęboki oddech, gdyż pyłki i inne alergeny nie dostają się już do pomieszczenia.

Urządzenia wentylacyjne e² stanowią najmniejsze rozwiązanie z odzyskiem ciepła. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji posiada on zwartą konstrukcję, wykonany jest z kompozytu ceramicznego. Ten system wentylacyjny należący do najbardziej ekonomicznych na świecie, wykorzystuje wysokosprawne silniki elektryczne i „inteligentne” układy regulacji.

Zapoznaj się z aktualną ofertą

Pobierz katalog
Light.png